Vitamalt

SİZİNLE İLGİLENİR

Vitamalt , yaklaşık 70 ülkede Alkolsüz malt içecekleri kategorisinde, tüketiciler tarafından bilinirliği en fazla olan markadır. Avrupa'da üretilen Dünya lideri 150 yıllık bir geleneğin ürünü olan Vitamalt, özenle seçilip deneyim ve uzmanlıkla birlikte yansıtılan benzersiz malt içeceğidir.

Hayatınızın Lezzeti

VITAMALT KLASİK

Vitamalt, tüm yaş gruplarında güvenle kullanılır ve alkolsüzdür. Tüm aile bireylerinin sağlıklı yaşam için beslenme ihtiyaçlarını karşılayacak yüksek içerikli vitamin ve mineralleri içerir. Birçok tüketici için Vitamalt, bir yaşam biçimi ve günün doğal bir parçasıdır. Günün her anında ihtiyacınız olan enerjiyi ve zindeliği size sağlamaya yardımcı ve destek olur.

  • Vücuda vitamin B kompleksi (B1-B2-B3-B5-B6) sağlar.
  • İçeriğindeki B2 vitamininden dolayı antioksidanlar içerir. Vücudun bağışıklık sistemini korumaya yardımcı olduğu belirtilmiştir.
  • Kafein içermez.
  • Alkolsüz malt içeceğidir.
  • Malt, vücut tarafından hızlı absorbe edilen ve enerjiye döbüşen glikoz, früktoz, maltoz ve malt-rioz bileşimidir.
  • Saf arpa maltından üretilmiştir ve malt konsantresi içermektedir.
  • Glikoz içermesinden dolayı yüksek enerji verir. Spor yapanlar ya da efor gerektiren işlerde çalışanlar için güvenle tüketildiği belirtilmektedir.
  • Yağ içermez. Vücudun ihtiyacı olan yüksek enerji kaynağı karbonhidrat ve protein içermektedir.
  • Tüm yaş gruplarında tüketilebileceği tavsiye edilmektedir.


ÜRÜN BİLGİLERİ / ÖZELLİKLER

Vitamalt Klasik

Ambalaj: 330 ml'lik cam şişelerde, 24'lü karton ambalajlarda sunulmaktadır.

Bileşimi: 1 şişe / 330ml
Enerji: 221 kcal = 924 kjoule
Protein: 1.7 g
Karbonhidrat: 53 g
B1 vitamini (Tiamin): 3.56 mg
B2 vitamini (Riboflamin): 2.51 mg
B3 vitamini (Niasin): 25.91 mg
B5 vitamini (Pantotenik asit): 1.29 mg
B6 vitamini (Piridoksin): 0.66 mg

İÇERİKB1 vitamini (Tiamin) :

Enerji metabolizmasında rol oynar. Sağlıklı sinir sistemi için, gereklidir. İştahsızlık, sinir ağrıları ve gebelik hallerinde vücudun B1 vitaminine olan ihtiyacı artar. Bu yüzden gebelere, iştahsızlara ve sinir ağrısı yaşayan hastalara bu vitaminden verilir.B2 vitamini (Riboflavin) :

Karbonhidrat, yağ ve protein metabolizmasında görev alır. Antioksidan etkisi vardır. Yiyeceklerdeki protein ve yağlardan enerji sağlanmasına yardım eder. Derinin sağlıklı olması ve dokularının tamiri için gereklidir. B2 Vitamini, kırmızı kan hücrelerinin oluşumu ve vücudun savunma sisteminin önemli bir parçası olan antikorların üretilebilmesi için gereklidir.B3 vitamini (Niasin) :

Metabolizmanın sağlıklı sürdürülebilmesi için gereklidir. Vücutta 200den fazla kimyasal reaksiyonda görev alır. Midede asit üretimi için gerekli olmasının yanı sıra karbonhidrat, yağ ve proteinlerin sindirilmesine yardım eder. Niasin kan dolaşımına yardımcı olur. Cilt sağlığı ve sinir sisteminin işlevlerinin yapılabilmesine yardımcı olur. Beyinde yüksek fonksiyonlarda ve kavrama yeteneğinin sağlanmasında görev alır.B5 vitamini (Pantotenik asit) :

Enerji metabolizmasında görev alır. Alyuvar üretimi için gereklidir. B5 vitamini antistres vitamini olarak da bilinir. Çünkü böbreküstü bezlerinde steroid ve kortizon üretiminde önemli görevleri vardır. B5 Vitamini, stresin vücuda olan etkilerini önlemek için görev yapar.B6 vitamini (Piridoksin) :

Sinir sisteminin düzgün işleyişi ve bağışıklık sistemi için gereklidir. Vücudumuz hemoglobin üretimi için B6 vitaminine ihtiyaç duyar. Gebelerin bulantı, kusmalarında ve ayrıca kansızlıklarda kullanılır. Homosisteine karşı etkili olması nedeniyle kalp sağlığı için önemlidir. Genel hormon üretimi ve dengesinde de görev alan b6 vitamini beyin fonksiyonları ve sindirim sistemi açısından da gereklidir. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. B 6 vitamini aynı zamanda hemoglobinin oksijen taşıma kapasitesini artırır. Diş ve dişeti sağlığının korunması için önemlidir.DOZAJ :

Herhangi kesinleşmiş dozajı olmamasına rağmen, yetişkin bir insan günde bir şişe Vitamalt içebilir. Bunu bir kerede içebileceği gibi, öğünlere de bölerek tüketebilir. 0-6 yaş grubu çocuklar için, bir şişeyi 1,5 gün ( 36 saat ) içerisinde öğünlere bölerek tüketilmesi önerilir. Sporcular ya da ağır iş yükünde çalışanlar ve doğal enerjiye gereksinim duyanlar Vitamalt'ı istedikleri oranda tüketebilirler.DİYABET (ŞEKER) HASTALARI VITAMALT'I DOKTOR KONTROLÜNDE KULLANMALARI ÖNERİLİR.

ÇÖLYAK HASTALARININ KULLANMASI SAKINCALIDIR.


VITAMALT, açıldıktan sonra buzdolabında 1,5 gün ( 36 saat ) tazeliğini korur.

VITAMALT’tan maksimum lezzet alınması için serin içilmesi önerilir.

BİZİ TAKİP EDİN

Sosyal Medya

BİZE KATILIN

Özgeçmişinizi bize mail yoluyla iletebilirsiniz

İLETİŞİM

Bizimle İletişime Geçin